TEDEN OTROKA “Zakaji in zatoji otroške radovednosti”pri Pikapolonicah

V letošnji poslanici dr. Miha Kos, ambasador Tedna otroka 2023, o radovednosti pravi: “Brez radovednosti človeštvo ne bi preživelo. Radovednost rodi ustvarjalnost, ta pa naprej inovativnost. Ko smo radovedni, se aktiviramo in raziskujemo vse kar nas zanima. Z radovednostjo napredujemo, prihajamo do novega znanja, novih izkušenj in spoznanj. Na lastnih napakah se učimo. Zato je tako pomembno, da napake dopuščamo, jih nagrajujemo in nikakor ne kaznujemo. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj”, odgovor pa se najpogosteje začne z “zato”.

V aktivnostih v tednu otroka so si zastavili mnogo ”zakajev” in poiskali mnogo ”zatojev”.  V »čarobni-srčni škatli« z ogledalom, so otroci izvedeli koga imava vzgojiteljici najrajši in zakaj. Da so vsi enako pomembni, da imava vse eno radi, jih je zelo osrečilo. Na gibalnih aktivnostih: Otroška olimpijada Vrtca Čebelica in v telovadnici na prostem – vadbeni urici  pri »Active Cross s Tanjo« je bilo polno zakajev in zatojev. Predstava vzgojiteljic »Zgodba o volku, medvedu, ježu in storžu«, pa prav tako. Teden so zaključili z »Nežino kuhinjo«, kjer so bili kot začetni kuharji, ki so morali marsikaj izvedeti, se naučiti, da so lahko pripravili okusne bučkine palačinke. S palačinkami so pogostili tudi prijatelje iz sesednje skupine.

Otroci so ob bogatih dejavnostih  postali modrejši za nove izkušnje in znanja.

Za male Pikapolonice Marinka Lenart in Andreja Vidmar