Zaključna prireditev vrtca Čebelica

»Otvoritev raziskovalnega kotička Radovednež«

Kot že nekaj let je bila tudi letošnja zaključna prireditev vrtca  povezana s prednostnim področjem. Letos je bila to narava in poskusi.

V raziskovalnem kotičku Radovednež so se  odvijali različni  poskusi. Najmlajši Medvedki so mešali barve, Pikapolonice so se igrale z magneti in elektriko, Želvice so raziskovale zvoke, Metuljčki pa so mešali tekočine in spojine. Da pa je bilo vse tako kot mora biti, da so poskusi uspeli,  smo bili v raziskovalnem kotičku pod budnim očesom dr. KajŽe. On je skrbel, da so poskusi uspeli. Tako je nastala krasna mavrica, prisluhnili smo kako nastajajo različni zvoki, sklenili smo električni krog in zasvetila je žarnica, mešali različne tekočine, da je izbruhnil volkan, se dvignili milni mehurčki, se stalila ledena kocka in skuhal čaj za dr. KajŽe.

V glavnem prireditev je bila raziskovalna, zabavna in za naše čebelice nova pozitivna izkušnja.  Ob zaključku so se od nas s pesmijo in plesom poslovili predšolski otroci, ki septembra prestopijo prag šole. Srečno naši vrtičkarji.

Mešanje barv – Medvedki
Magneti-Pikapolonice