Prednovoletna čajanka s starši pri Pikapolonicah

Tudi v vrtcu imamo tradicijo, da se poslovimo od starega leta. Pri Pikapolonica že nekaj zadnjih let to storimo s prednovoletno čajanko. Z otroki okrasimo igralnico, čarobnost pričaramo z lučkami, da zadiši po praznikih, spečemo piškote in skuhamo domači čaj z dišavami.

Na dan prednovoletne čajanke, smo povabili starše. Igralnico smo napolnili do zadnjega kotička. Komaj nam je ostalo nekaj prostora, da smo staršem pokazali naš praznični nastop, z novoletnimi pesmicami in igrico »Veselo praznovanje«. Tako, kot so si v zaključku zgodbice živali voščile novo leto, smo storili tudi mi. Po nastopu smo staršem zlezli v naročje in prišel je tisti spontani, ljubeči objem, ki nastane le med otroki in starši. Ob pitju čaja, sladkanju s piškoti in zvokih praznične glasbe, je stekel sproščen pogovor. To je tisto, kar si želimo, prijateljstva, pogovora, umirjenosti… To nas povezuje in bogati. Bilo je lepo, naj traja še naprej, tudi v novem prihajajočem letu.

Za male Pikapolonice Marinka, Simona in Branka