ZAKLJUČNA PRIREDITEV ZMAJČKOV ZAKAJČKOV

V majhni vasi stoji velika stavba. In v to veliko stavbo vsak dan prihajajo majhni otroci z velikimi sanjami. Vsak dan se v njihovih glavah rojevajo nove ideje in vprašanja. V našem vrtcu rastejo raziskovalci, ki se vsak dan sprašujejo: Zakaj, Zakaj, Zakaj? In zato jim pravimo kar ZAKAJČKI.

Skozi celo leto smo skupaj odgovarjali na njihova vprašanja in se trudili, da bi na njih odgovarjali čim bolj domiselno in zanimivo. Na zaključni prireditvi smo se dotaknili naslednjih vprašanj:

Zakaj nam lasje nagajajo, ko se igramo z balonom? Pri tej igri nam ponagaja statična elektrika, ki se ustvari med balonom in lasmi. Zaradi nje, se lasje skuštrajo in stvari naelektrijo.

Zakaj so v luži žogice? To niso žogice ampak žabji mrest in iz njega se je razvila žabica.

Zakaj je ta luža sedaj prazna? Kam je izginila voda? Voda je izhlapela v nebo in se z dežjem vrnila v lužo. Raziskali smo kroženje vode.

Zakaj nastanejo mehurčki? Milni mehurčki so zrak zavit v mavrično milno ovojnico.

Na koncu prireditve smo se poslovili še od predšolskih otrok, ki zapuščajo vrtec. V šoli jim želiva jim veliko uspeha in lepih trenutkov.

Vsem otrokom pa želiva, da ostanejo tako zvedavi in motivirani za spoznavanje novih stvari tudi v prihodnjih letih.

Sandra in Nataša