Velikonočne delavnice pri Pikapolonicah

V času velikonočnih praznikov je veliko ustvarjanja tako doma, kot v vrtcu. Zato v tem času v vrtcu planiramo delavnice, ki jih poimenujemo velikonočne delavnice.

Seznanili smo se z običajem, ki je povezan s krščanstvom, značilnih pisanicah, ki jih ustvarjajo v Beli krajini. Ustvarjali smo pirhe iz izpihanih jajc, kuhali jajca, jih barvali z jedilno barvo in rižem, ustvarjali zajčke – podstavke za pirhe. Otrokom je všeč velikonočni zajček, ki je k nam prišel iz tujine. Ta nam je skril čokoladna jajca. Otroci imajo radi skrivnosti in presenečenja. Še posebej smo uživali na poligonu z ovirami, kjer smo se prelevili v velikonočne zajce in na žlici preko ovir prenašali jajčka v svoj dom. Ob tem prepevali pesem o velikonočnem zajčku in se igrali že staro igro »gnilo jajce«.

Vsem lepe praznike, veliko užitkov v ustvarjanju ter dobrih pirhov, potic in šunk.

Za male pikapolonice Marinka in Jasna

Izpihani jajci v servietni tehniki

Izpihani jajci v servetni tehniki
Poligon z ovirami in nošenje jajc na žlici