Litijski tek

Ker se v vrtcu vzgojiteljice in otroci zavedamo, da je gibanje ključ do zdravja, smo se vse skupine v vrtcu Čebelica odločile, tako, kot smo že lansko leto obljubili, da se tudi letos udeležimo teka. Nekateri otroci so zato tudi pridno trenirali.

Na tek smo se začeli pripravljati dan pred tem, z izdelavo štartnih številk. Starejši otroci so jih opremili sami, mlajšim pa smo na pomoč priskočile vzgojiteljice. Na dan teka so bili otroci polni pričakovanj. Na igrišču smo se ogreli z Alenom, nato pa se odpravili na štart. Tri, štiri in Alenov znak je naznanil začetek teka za skupino najstarejših otrok, nato še za otroke od 4-5 in 2-3 leta. Vsi smo se zapodili proti cilju. Na koncu smo bili prav vsi zmagovalci in za svoj cilj od Alena, organizatorja teka, prejeli prave medalje.

Naslednje leto se teka gotovo spet udeležimo, do takrat pa bomo pridno trenirali. Hvala ZKMŠ Litija in Alen za organizacijo takšnih dogodkov.

Za male čebelice Marinka L.