JUHUHU, PLAVALNI TEČAJ JE TU

V mesecu maju smo s 17 predšolskimi otroki pet dni z avtobusom hiteli v OŠ Šmartno pri Litiji, kjer sta nas čakala in se z nami igrala, ter nas veliko naučila plavalna učitelja g. Simon in g. Rok.

S prvimi izkušnjami v vodi pogosto izražamo »plavalno abecedo«, kjer otroci poleg lastnosti vode spoznavajo tudi nov način gibanja in osvajajo spretnosti v vodi. Prinaša jim  veselje in zadovoljstvo. Plavalno opismenjevanje smo pričeli s čofotanjem v vodi, hojo, zajemanjem vode v dlan, potapljanjem glave, poskakovanjem v vodi itd.

Plavalna učitelja imata na tečaju dve skupini otrok in tako dovolj časa, da se vsakemu otroku posvetita tudi individualno. Nekateri otroci so na tečaju osvojili prve plavalne zamahe, drugi pa svoje plavalne veščine nadgradili.

Poleg veščin plavanja, smo razvijali veščine samostojnosti ob na in v vodi.

Otroke na plavalni tečaj spremljamo delavci vrtca. Otroci s ponosom in navdušenjem pripovedujejo o vtisih iz plavalnega tečaja, kar daje potrditev, da delujemo v pravi smeri.

Za male plavalce Jasna Mulec