Želvice spoznavamo Kazahstan – deželo, kjer živijo kamele

Torkovo dopoldne nam je z obiskom popestrila Lukova in Markova mamica, ki prihaja iz Kazahstana. Z otroki smo se že dan prej pogovarjali in spoznali nekaj značilnosti o tej državi. Ogledali smo si, kje je, koliko je večja od Slovenije, kakšen jezik govorijo, kakšno imajo pisavo … Ko pa je našo skupino obiskala gospa Viktorya, nam je na zelo doživet način predstavila še njihovo tradicijo, običaje, jedi. Z veseljem je odgovorila na vprašanja otrok, ki jih ni bilo malo. Ugotovili so, da imajo v Kazahstanu podobne živali kot pri nas, jedo podobno hrano, imajo vrtec, govorijo dva jezika, imajo zelo mrzle zime, nimajo živalskega vrta, imajo moderno glavno mesto, vprašali smo, kako se rečejo določene besede v njihovem jeziku, ki se jih bomo skušali naučiti. Zapomnili smo si kar nekaj zanimivosti, med njimi tudi to, kako poteka njihova tradicionalna poroka ter da tam živijo kamele.

Hvala Viktoryi Maxyuta za njen čas in zelo zanimivo predstavitev. Približala nam je svojo kulturo in obogatila naše znanje o različnosti.

Za Želvice Eva in Martina