PLAVALNI TEČAJ

V tednu od 22. 4. do 26. 4. 2024, smo se s predšolskimi otroci vsak dan z avtobusom odpeljali v OŠ Šmartno pri Litiji, kjer smo imeli plavalni tečaj.

Zjutraj smo v vrtcu najprej pojedli zajtrk, se uredili in odhiteli na avtobus. Že sama vožnja z avtobusom je bila vznemirljiva. Ko smo prispeli, smo se najprej preoblekli in z brisačami odhiteli k bazenu, kjer smo spoznali naša plavalna učitelja Andrejo in Miho.

Vsak dan smo se  pred vstopom v bazen z učiteljema dobro razgibali nato smo se stuširali in z navdušenjem odhiteli v vodo. Bistvo tečaja je bilo navajanje na vodo, uživanje v njej in tudi premagovanju strahu, katerega so premagali vsi otroci. Seveda nam ni manjkalo tudi časa za igro, kjer so otroci uživali in preizkušali svoje novo plavalno znanje.

Učitelja sta otroke skozi vaje naučila nekaj tehnik, s katerimi so se otroci zadnji dan tečaja preizkusili. Vsi otroci so v tem tednu vidno napredovali in tako so prejeli tudi priznanje za uspešno opravljen plavalni tečaj.

Čestitke vsem plavalkam in plavalcem za vaš pogum in vztrajnost.

Za male plavalce Andreja Vidmar