DOBA DINOZAVROV

Na pobudo otrok smo se podali na pot raziskovanja Doba dinozavrov. Postavili smo si vprašanja, jih zapisali in na njih odgovarjali skozi različne dejavnosti, literaturo, IKT sredstev in slik. Igralnico smo spremenili v džunglo, poiskali slike dinozavrov, jih poimenovali in polepili po igralnici. Nekaj imen dinozavrov smo osvojili, čeprav so se nam jeziki včasih kar malo zafecljali. V  že znano igro Letalo, potres, poplava smo dodali dinozavra in zanj določen gib. Obrisovali smo stopala in primerjali z obrisom stopala mesojedega dinozavra. Raziskovanje nas je popeljalo do poklica paleontolog. Ugotavljali smo kakšne pripomočke uporabljajo, kje izkopavajo in kako izkopavajo fosile. Tako se je razvila igra Postal bom paleontolog. Z mivko smo zakrivali dinozavre in jih s čopiči previdno odkrivali. Manjše dinozavre smo postavili v lončke, nalili vodo, ter jih zamrznili v zamrzovalni skrinji. Nato smo s kladivci razbijali led, da smo prišli do dinozavrov. S slanim testom  so nastali fosili in najrazličnejše oblike dinozavrov glede na dano podlogo. Igrali smo se s sencami dinozavrov in tudi otrok. Razvrščali smo jih po velikosti, barvi, rastlinojedi in mesojedi. Sestavljali smo jih iz likov, ob enem pa urili poimenovanje le teh. Izdelali smo si igro Bingo dinozaver, ter se odpravili v telovadnico, kjer smo se igrali igre: Bežimo Velociraptor gre, Brahiozaver ima dolg vrat, Lačni Tiranozaver in nagajivi Mezozaver. Uporabili smo najrazličnejša telovadna orodja in tudi pripomočke, ki so nam pomagala k izvedbi iger. Temo smo zaključili z eno izmed teorij izumrtja, in sicer izbruh vulkana. Izvedli smo s poskusom obarvanega kisa in sode bikarbone.