Kultura v vrtcu pri Pikapolonicah

Tudi v skupini Pikapolonic smo se ob kulturnem prazniku spomnili našega velikega pesnika Franceta Prešerna. Prebirali smo njegova dela, ki so nam bližja in razumljivejša. Vsako leto se srečamo tudi s balado o Povodnem možu, ki smo ga otrokom uprizorili vzgojiteljici. Nato so vloge prevzeli tudi otroci.

Nadaljevali smo z iskanjem rim, ki smo jih iskali preko različnih iger. Kulturne trenutke nam je popestrila tudi Timeina mamica, ki je z nami preživela dopoldan in prebrala nekaj svojih pesmi, ki jih piše v prostem času, ljubiteljsko. Povedala nam je, da so njene pesmi odvisne od njenega razpoloženja. Za nas je izbrala pesmi, za katere je predvidevala, da bodo otrokom bolj zanimive in razumljive: Otrok, Rojstvo, Sreča, Mama, Zmeda, Muca …Posebej za nas je napisala otroško  pesem Počitnice. V nadaljevanju smo z njo iskali še rime in tako dokončali nekaj verzov. Pri iskanju rim smo bili uspešni. Ob tem smo prišli do spoznanja, da ni tako enostavno pisati pesmi. Zato je pomembno, da veliko beremo, bogatimo svoj besedni zaklad in razgledanost.

Hvala Karmen Kresal, za svoj čas in obogatitev naših  aktivnosti.

Za male Pikapolonice Marinka L. in Andreja V.