Sušilnica sadja v Razborah pri Čatežu

Po jutranji rutini smo se s kombijem odpeljali v Razbore pri Čatežu, kjer je doma naša vzgojiteljica in sodelavka Maja (tako, kot predhodno pred nami že prijatelji iz sosednjih skupin).  Skupaj s škratkom »Škrebelčkom« sta nam razkazala sušilnico sadja, ki je lepo ohranjena in obnovljena in je del naše kulturne dediščine. V sušilnici smo v predale razporedili naše narezane jabolčne in hruškove krhlje. Škrat »Škrebelček« pa je za otroke pripravil različne naloge. Med drugimi so morali »Škrebelčku » ustvariti hiško. Pri ustvarjanju hiške so otroci zelo uživali in bili inovativni. Hiški so želeli narediti streho in dimnik. To jim je tudi uspelo. Za nagrado so dobili sladko malico in različne igrače za prosto igro. V sušilnici pri škratku »Škrebelčku« se nam bodo narezana jabolka posušila. Imeli jih bomo za sladkanje v zimskih dneh.

Hvala Maja Babič, da si nam posredovala svoja znanja o sušenju sadja in pokazala vašo kulturno dediščino, s katero si obogatila aktivnosti v naši skupini. Zelo lepo smo se imeli.

Za male Pikapolonice Marinka in  Andreja