Pikapolonice gremo okoli sveta

V marcu smo se lotili obširne teme, ob kateri smo preko plesa raziskovali celine našega sveta.  Nismo pa ostali samo pri plesu, ampak smo spoznavali hrano, ki je značilna za določeno  celino, živali, način življenja, jezik, prebivalce, znamenitosti … Pri tem so nam pomagali tudi starši, ki so doma skupaj z otroki iskali informacije. V vrtcu nam je bil v veliko pomoč računalnik. Preko spleta smo si pogledali veliko posnetkov, fotografij, ki smo jih kasneje uporabili tudi pri oblikovanju plakatov. Spoznavali smo prevozna sredstva, s katerimi se najhitreje prepeljemo na določen konec sveta. Ob tem smo ustvarjali, prepevali… Pripravili smo dva različna plesna nastopa, ki smo ju pokazali tudi staršem. Prvi je bil plesni vlak, ki smo ga pokazali na prireditvi za mamice v KS in drugi, malo obsežnejši za starše na gregorjevo.

Ob tej priložnosti je bil tudi zaključek potovanja po svetu, s poudarkom na značilnostih Slovenije, praznik gregorjevo. Starši so z otroki ustvarili gregorčke, ki smo jih na ta dan spustili po potoku in tako počastili prihod pomladi.

Marinka L. in Simona R.