TRADICIONALNA »OTROŠKA OLIMPIJADA« VRTCA ČEBELICA

V tednu otroka je za nas že tradicionalna »Otroška olimpijada«, za katero je najpomembnejše druženje z igrami  med oddelki vrtca. Imamo ustaljene aktivnosti, kot je mimohod skupin ter predstavitev in poslušanje himne.

Vsako leto pa imamo drugo rdečo nit. Letos nas je obiskala in vodila »tetka jesen«. Seboj je prinesla veliko jesenskih plodov. Z njo smo plodove razvrščali in jih prenašali preko ovir na določena mesta za shranjevanje. Sledile so dejavnosti, ki so povezane z našim prednostnim področjem narave – življenje in dela nekoč. Tako so se otroci preizkusili v ličkanju in luščenju koruze, luščenju fižola, mlajši so uživali v hranjenju veverice in medveda z orehi in storži. Za zaključek smo ustvarjali z jesenskimi plodovi in nastale so »tetke jeseni«.

Zadovoljni in razigrani smo se še malo poigrali, pogostili s sadjem ter čajem in že smo se morali posloviti od prijateljev Zmajčkov z Dol.

Za male čebelice Marinka Lenart

Mimohod Želvice