OBVESTILO O IZREDNIH RAZMERAH IN ZAPRTJU VRTCA

Spoštovani!

Obveščamo vas, da bo od ponedeljka, 16. 3. 2020, dalje Vrtec Čebelica v Gabrovki in na Dolah ZAPRT, zaradi preprečevanja širjenja okužb s koronovirusom.

Od ponedeljka, 16. 3. 2020, dalje bi bil za NUJNE PRIMERE odprt oddelek na naslovu Gabrovka 19a, 1274 Gabrovka. O tem bo odločeno danes po 17. uri na sestanku kriznega štaba občine.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom oziroma izjavo delodajalca. Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, civilne zaščite in kriznega štaba naše občine, ki so:

• zaposleni v zdravstvu,

• policiji,

• vojski,

• zaporih,

• komunalnih službah,

• živilskih trgovinah,

• lekarnah,

• domovih za ostarele,

• dežurne v šolah in vrtcih,

• redarstvih in

• službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne-nujnih del, …), drugi pa v prej navedenih poklicih, MORA BITI OTROK DOMA.

Za varstvo otroka v NUJNIH PRIMERIH vas prosimo, da nas o tem obvestite na e-naslov o-gabrovka.lj@guest.arnes.si do najkasneje nedelje, 15. 3. 2020 do 12. ure. Brez potrdila oziroma izjave delodajalca otroka ne bomo sprejeli.

Prosimo vas, da z vso skrbnostjo presodite ali vrtec zares potrebujete ali lahko ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

V vrtcu bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne strani http://vve-cebelica.splet.arnes.si/

Obvestilo lahko vidite tudi tukaj.

ZA RAZUMEVANJE SE VAM ZAHVALJUJEMO. BODITE IN OSTANITE ZDRAVI!

Ravnatelj: Igor Hostnik, prof.