Litijski tek

Tako oddelki v Gabrovki, kot v enoti na Dolah Zmajčki, smo lansko leto Alenu obljubili, da bomo pridno trenirali, da se bomo tudi letos lahko udeležili Litijskega teka. In smo res. Tisti najbolj zagreti, so skupaj s starši tekli na teku na Petelinjek in dobrodelnem Vidkovem teku na Tlaki, kjer so se zbirala tudi sredstva za naš šolski sklad.

Veselili smo se Alenovega prihoda, ker je zelo dober motivator. Pričakali smo ga na igrišču s štartnimi številkami, ki smo jih ustvarili prejšnji dan in rekviziti za navijanje. Najprej smo se z Alenom ogreli, nato pa je Alenov znak  naznanil začetek teka za skupino najstarejših otrok – rumeni sončki. Sledile so še skupine oranžni, zeleni in modri sončki. Tako smo namreč razdeljeni v programu Mali sonček, kamor bomo zabeležili tudi ta tek. Vsi smo se zapodili proti cilju. Vztrajnost je zmagala. Na koncu smo bili vsi zmagovalci in za svoj dosežen cilj od Alena prejeli prave medalje.

Hvala ZKMŠ Litija in Alen za organizacijo takaškega dogodka, ki pri otrocih spodbuja in motivira zdrav način življenja.

Za male tekače Marinka Lenart

Ogrevanje pred tekom
Ogrevanje Zmajčkov
Čestitke od Alena, Zmajčki