Mednarodni dan strpnosti pri Pikapolonicah

Projekt Mednarodni dan strpnosti je namenjen spodbujanju strpnosti, spoštovanja, sodelovanja in prijateljstva med otroki in mladimi.

V Izobraževalnem centru Eksena pripravljajo Projekt mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo. Letošnja rdeča nit je bila »Lepa beseda lepo mesto najde.« Tudi v našem vrtcu smo se kombinirane skupine prijavile k sodelovanju. Iz naše skupine Pikapolonice je sodelovalo devet otrok, od 4.-6. leta starosti. V tednu med 14. in 18. novembrom, smo se srečali z različnimi aktivnostmi, igrami, zgodbicami, pogovorom in likovnim ustvarjanjem na to temo. Zgodbica »Uhlji takšni in drugačni« se nas je resnično dotaknila in odprla pravo debato.

Žal se v naši družbi pojavlja vedno več nestrpnosti, na katero je potrebno v družbi opozarjati in preprečevati. Zato je pomembno, da začnemo ozaveščati že tudi naše najmlajše.

Za male pikapolonice Marinka Lenart in Jasna Mulec