Evakuacija v vrtcu Čebelica

S pomočjo gasilca Davida Hribar smo v sredo, 11. 10. 2017, v oddelku Želvic in Pikapolonic izvedli vajo evakuacije.Vaja je bila uspešna, otroci in zaposleni smo upoštevali evakuacijski načrt in se previdno ter umirjeno umaknili iz prostorov vrtca. Po uspešno izvedeni vaji smo vsi oddelki vrtca v Gabrovki odšli do gasilnega doma. Gasilec David nam je razkazal gasilni dom, opremo, gasilska vozila ter pripomočke, ki jih gasilci uporabljajo za gašenje različnih požarov in reševanje v nesrečah. Gasilka Vesna pa nas je popeljala v nedavno urejen gasilski muzej, kar je bilo za otroke novo in zanimivo. Za konec so se lahko vsi otroci preizkusili v ciljanju tarče z vodnim curkom iz gasilske cevi.

Vzgojiteljice se za možnost izvedbe evakuacije in ogled gasilnega doma in muzeja zahvaljujemo prostovoljnemu gasilskemu društvu Gabrovka ter Davidu in Vesni Hribar.