Teden otroka – »Naše pravice« pri Pikapolonicah

Letošnji teden otroka ob 30. obletnici sprejema Konvencije o otrokovih pravicah poteka pod geslom Naše pravice, kot poslanico ob tednu otroka pa so določili Pavčkovo pesem Naše pravice. Pomembno je, da se otroci ob svojih pravicah zavedajo tudi svojih dolžnosti.

V našem vrtcu nas teden otroka še bolj kot običajno povezuje. Vzgojiteljice načrtujemo skupne aktivnosti in otroci imajo tako več možnost druženja, igre še z ostalimi otroki iz vrtca. Vsak dan v tednu nas je obiskal palček Šlik Šlak in nam razkril dnevno presenečenje ter nas seznanil s pravicami otrok. Pozabil pa ni niti na dolžnosti. Za uvodno srečanje smo vzgojiteljice otrokom odigrale igrico  Volk, lisica, medved in storž. Sledilo je druženje in vključevanje v pripravljene aktivnosti: poligon, luščenje fižola, koruze, razvrščanje storžev… Na slednji dan smo se družili na že tradicionalni »Otroški olimpijadi«. Vse igre so se navezovale na otroške pravice. Sredin dan je bil namenjen izmenjavi plišastih igrač med skupinama Želvic in Pikapolonic. Sledil je prijateljski ples s »pliškoti« in prosta igra – odprta vrta obeh skupin. Na deževni četrtek se je kot nalašč zelo prilegla vodena meditacija. Najprej smo si pripravili prostor z blazinami, instrumentalno glasbo in zatemnili igralnico. V mislih smo se preselili v čarobni gozd, se v njem sprehajali, razvijali svoja čutila: tip, sluh, vonj in potovanje zaključili z masažo. Teden smo zaključili z orientacijskim pohodom in iskanjem skritega zaklada. Na poti so nas usmerjale rdeče puščice, reševali smo uganke, naloge in na cilju iskali skriti zaklad. V zakladu je bila  pravljica »Skoržek«, ki smo jo prebrali pred počitkom.

Za male pikapolonice Marinka in Tadeja