Srečanje babic in dedkov na delavnici ustvarjanja »butaric« pri Pikapolonicah

Leto je na okoli in ponovno smo se v vrtcu srečali z babicami in dedki. Tako smo si obljubili že lansko leto. To je za otroke posebno pričakovan dan.

Martinov dedek se nam je ponudil, da bi nam pokazal izdelavo butarice. Predloga smo bili veseli in to priložnost izkoristili ob srečanju. Kajti otroci sami niso sposobni tega dela. Skupaj s starimi starši pa so nastale krasne butarice. Martinov dedek nam je ob demonstraciji izdelave razložil tudi pomen sestave butarice. Pred pričetkom delavnice so otroci stare starše razveselili z odigrano predstavo »Mala Marjetica in gozdni mož« Vide Brest in jih pogostili z velikonočnimi zajčki, ki smo jih spekli za ta namen dopoldne.

Prijetno smo preživeli popoldan v druženju in ustvarjanju. Otroci so se ponosno sprehajali z izdelanimi aranžmaji- butaricami in jih odnesli domov, da jih pokažejo še svojim staršem.

S takšnimi aktivnostmi ohranjamo  običaje in jih prenašamo na mlajši rod ter izkoristimo čas za medgeneracijsko druženje.

Klikni na sliko za ogled.

Za male pikapolonice Marinka, Simona in Helena