Poskusi z ognjem

Da so otroci lažje razumeli, kako gasimo ogenj ob različnih situacijah, zakaj  smo se umaknili ognju, oziroma dimu, ki nam ga je naredil gasilec David (očka Ajde) za evakuacijsko vajo, zakaj je ogenj lahko tako nevaren, zakaj ga včasih ne smemo gasiti z vodo in še nekaj drugih informacij, ki so jih otroci pridobili v času obravnavane teme o gasilcih, smo  izvedli tudi nekaj poskusov.

Poskusi so  otrokom dali  možnost razumeti nekatera dejstva, zakaj ogenj, ko ga pokrijemo, zadušimo ugasne, kam se dviga dim in na kakšen način se mu lahko delno izognemo ter si olajšamo dihanje.

Pred poskusom so imeli otroci možnost predvidevati, napovedati rezultate poskusa, ki so jih po poskusu lahko preverili. Na koncu smo ugotovili, kaj ostane, ko pogori papir, les …  Z ogljem in pepelom smo nato ob instrumentalni glasbi tudi ustvarjali. Ugotovili smo, kako je lahko ogenj nevaren, hkrati pa ob primerni uporabi koristen in nepogrešljiv.

Za raziskovalne Pikapolonice Marinka in Helena