Teden otroka pri Pikapolonicah

V prvem tednu oktobra pri nas in po svetu poteka teden otroka. Ta teden je za vse v vrtcu poseben teden. Vzgojiteljice načrtujemo in izvajamo otrokom najljubše dejavnosti. Letošnja poslanica je »Nekaj ti moram povedati«. Lepa poslanica, lepa pesem Andreja Rozmana Roza; »Nekaj ti moram povedat«.

Pesem smo prebrali tudi otrokom. Poleg pogovora smo otrokom organizirale dejavnosti, kjer so imeli možnost druženja s sosednjimi oddelki vrtca, igre, izražanja svojih čustev, veselja… Ob pravljici »A veš koliko te imam rad«, ki smo jo vzgojiteljice odigrale v oddelku Pikapolonic in Želvic, smo našli iztočnico za ostale dejavnosti. Na pravljico smo navezali »ples prijateljstva«, z izmenjavo simbolov malega zajčka Rjavčka in velikega zajca Rjavca, ki si znata na simpatičen način povedati in pokazati, kako se imata rada. Vsi oddelki vrtca smo se srečali že na tradicionalni »olimpijadi prijateljstva«, kjer ni manjkalo dobre volje, smeha, igre in sodelovanja za opravljanje skupnih nalog. Pri orientacijskem pohodu z nalogami, smo skupaj ustvarjali strašilo. Teden pa zaključili s srečelovom plišastih igrač in mislijo »lepo je povedati in slišati imam te rad«.

Marinka L. in Simona R.