Skrivnostni obisk Miklavža pri Pikapolonicah

Dolgoletna tradicija Miklavža je pri otrocih zelo priljubljena. Njegova skrivnostnost ga naredi še bolj pričakovanega, vznemirljivega. V otrocih vzbudi veliko domišljije in radosti. Tako, kot doma, se tudi v vrtcu naj pripravljamo z velikim pričakovanjem. Napišemo mu pismo, narišemo risbice, nastavimo veliko posodo, pokrito z velikim prtom. Poleg posode mu pripravimo malico, da ni lačen in žejen. Seveda se trudimo biti tudi pridni, pospravimo igralnico, prepevamo lepe pesmi, če nas Miklavž kje posluša. Prebiramo različne pravljice, preko katerih spoznamo značilnosti običaja prihoda Miklavža. Ko je na vrsti počitek, pa se trudimo hitro zaspati, da ne bi Miklavž šel mimo našega vrtca. Najlepše je, ko se zbudimo in s hitrimi koraki pohitimo do velike posode, v katero Miklavž zloži skromna darila (parkelj iz testa, jabolka, mandarine, orehe …). Med darili iščemo darilo, na katerem je listek z našim imenom. Hvala Miklavž za tvojo pozornost in skromnost. Zaradi tvoje skrivnostnosti, te imamo še rajši.

Za male Pikapolonice Marinka, Simona in Branka