Teden otroka pri Medvedkih

Dragi otroci!

V oktobru praznujemo svetovni dan otroka. Čeprav vas vsak dan spoštujemo in imamo neizmerno radi, se ob tem prazniku še globlje zavedamo, da ste otroci največje bogastvo Zemlje. Odrasle navdihujete k nesebični ljubezni, ki se kaže v njihovi poudarjeni skrbnosti, potrpežljivosti in življenjski zrelosti. Kadar pa vas občudujemo v igri, še sami postanemo radoživi in pomlajeni. Hvala vam, otroci! (iz revije Zmajček).

Preživljanje prostega časa je bila osrednja tematika letošnjega tedna otroka. Zavedamo se, da ga je izrednega pomena preživeti kvalitetno. V skupini najmlajših otrok, nas je že v ponedeljek obiskal palček, ki je bil z nami cel teden. Povedal nam je, kaj on dela v prostem času, kaj je zanj zabavno in zanimivo. Vsak dan je imel za nas pripravljene dejavnosti, ki so izredno pritegnile našo pozornost. Srečali smo se z lutkami, ustvarjanje s slanim testom, pa je bilo za nas nekaj novega in z veseljem smo gnetli in oblikovali. Radi imamo glasbo in z baloni je ples toliko bolj zanimiv. Preizkusili smo se na toboganu in plazenju ter kotaljenju po blazinah in pri tem izredno uživali. Za zaključek tedna otroka pa smo dopoldne izkoristili za druženje z Metuljčki in peko kostanja.

Za male Medvedke, Eva in Simona