Jesensko druženje družin Želvic in Pikapolonic

Otroci iz skupine Pikapolonic in Želvic smo si želeli popoldne preživeti v družbi staršev, zato smo lovili in ulovili topel, sončen, jesenski dan. Polni pričakovanj, nasmejanih obrazov, opremljeni z bučami, hrenovkami, palicami in veliko dobre volje, smo se zbrali na vrtčevskem igrišču.

Staršem smo se predstavili s plesom in petjem rajalnih iger ter jim pričarali kanček nostalgije iz njihovega otroštva. Sledilo je izrezovanje buč, medtem pa je že dišalo po pečenem kostanju. Očka enega otroka je poskrbel za ogenj, mi pa smo komaj čakali, da bomo lahko pričeli s peko hrenovk. En, dva, tri, že so bile hrenovke na palicah in vrteli smo jih nad žerjavico.

Ko se je začelo mračiti, smo opazovali naše buče, ki so pokazale svoje obraze. Sledilo je slovo. Najbolj pogumni otroci pa smo se odločili noč preživeti v vrtcu.

Za male Pikapolonice in Želvice, Marinka in Anita