MUCA COPATARICA PRI ZMAJCKIH

MUCA COPATARICA PRI ZMAJČKIH

Po uvajalnem obdobju, ko so se otroci uvedli v rutino, smo imeli poudarek na pravilih v skupini. Tako kot pri Muci Copatarici, tudi v naši skupini veljajo pravila, s katerimi želimo omogočiti dobro počutje vseh v skupini. Vsak je izdelal svoj copatek in se urili v fini motoriki. Na koncu je bilo potrebno zavezati vezalke in z vajo so postali nekateri zelo spretni pri tej vsakdanji nalogi. Muca je izgubila copatek, zato smo ji ga pomagali najti. Vsi smo morali premagati poligon, da smo sestavili sestavljanko, s katero smo našli izgubljeni copat muce Copatarice. Ob ilustracijah smo obnovili zgodbo in širili naš besedni zaklad, z opisovanjem slik. V gozdu smo iz vej muci naredili dom. Izdelali smo svoj slikopis, na katerega smo zelo ponosni, saj nam je šlo vstavljanje slik namesto manjkajočih besed, več kot odlično. Da je bilo vzdušje kot v vasi, kjer so živeli otroci, smo pekli piškote, katere smo poskusili ob beli kavi. Ker smo pravljico velikokrat slišali, jo znamo povedati že brez pomoči, zato smo se odločili za dramatizacijo te pravljice. Naučili smo se dve novi pesmi, ki ju z veseljem prepevamo tudi med spontano igro. Za konec pa smo z ogljem narisali muco Copatarico in se naučili nekaj angleških besed.

Sedaj vsi pospravljamo za seboj, da nam muca česa ne odnese.

Za Zmajčke Eva in Jasna