Teden otroka pri Zmajčkih

Vsebinska usmeritev letošnjega tedna otroka je komunikacija z naslovom Nekaj ti moram povedati.

Že v predšolskem obdobju je pomembno, da otrokom omogočimo spodbudno okolje, v katerem lahko razvijajo komunikacijske sposobnosti. Temelji dobre komunikacije, ne le med otroki ali med otroki in odraslimi, temveč tudi v interakcijah odraslih, so predvsem prisluhniti, slišati, razumeti, poslušati.

V skupini Zmajčki smo začeli teden z lutkovno predstavo Spet je jesen prišla, ki so jo zaigrale vzgojiteljice. Kasneje pa so se tudi v vloge podali otroci. Naslednji dan nas je avtobus odpeljal na že tradicionalno olimpiado v Gabrovko, kje smo z ostalimi skupinami igrali različne igre. Naredili smo strašilo z imenom Vidko, med igrali iskali buče, ružili koruzo in iskali hrano za zajčka. V sredo popoldne smo pripravili ustvarjalno delavnico na kateri so otroci in starši ustvarjali z naravnim materialom ter naredili drevo s tehniko pihanke. Posladkali so se s pecivom, ki smo ga v dopoldanskem času spekli v vrtcu. Obiskala nas je medicinska sestra Petra, ki nam je s slikovnim gradivom ponazorila, kako izgledajo bakterije, ki ostanejo v naših ustih. Na modelu zob pa nam je pokazala tehniko čiščenja zob. Vsak otrok je prejel svojo zobno ščetko in tako se je začelo ščetkanje zob pri Zmajčkih.

Ob vsem dogajanju smo uživali, se veselili in ohranjali preprostost, na katero kdaj pozabimo.