Vaja evakuacije pri Zmajčkih

VAJA EVAKUACIJE V SKUPINI ZMAJČKI

Kot vsako leto v oktobru, mesecu požarne varnosti, namenimo nekaj časa gasilcem in njihovemu delu. Tako smo se letos z poveljnikom PGD Dole pri Litiji zmenili za vajo evakuacije naše skupine. Ob 9.oo uri nas je hišnik obvestil o požaru. Takoj smo zapustiti igralnico po evakuacijski poti. Otroci so bili ob tem neverjetno mirni in tihi. V nekaj minutah smo se zbrali na zbirnem mestu. Kjer smo počakali gasilce. Pri vaji so sodelovali štirje gasilci z enim gasilskim avtomobilom.

Po končani vaji smo se z otroci odpravili še v Gasilski dom, kjer smo si ogledali gasilsko opremo, sedli v gasilski avto. Gasilci so nam prikazali način gašenja z peno. Tudi mi smo se preizkušali v gašenju z peno in z ročnimi brizgalkami zbijali tarčo. Otroci so bili zelo navdušeni in veseli.

Mislim, da smo s prikazom dosegli svoj namen in na poučen način otrokom pokazali, da je potrebno z ognjem biti skrajno previden.

Gasilskemu društvu PGD Dole pri Litiji se zahvaljujemo in upamo, da to ponovimo v prihodnjem letu.

NA POMOČ !

Vzgojiteljici, Doroteja in Jasna