Zaključna prireditev vrtca Čebelica oddelkov v Gabrovki »HIŠICA IZ KOCK«

Prirejena pravljica, Hišica iz kock pisateljice Ele Peroci, je bila naša rdeča nit prireditve. V treh soba so se dogajale različne aktivnosti povezane z matematiko in gibanjem, ki sta bili naši prednostni področji in so zgodbici dale poseben čar.

Najmlajši Medvedki so sezidali  hišico iz kock in jo po nesreči tudi podrli.  Sledili so lepi spomini  Jelke,  kaj vse se je dogajalo  tej hišici. Tako so se v kokoškini sobi predstavili Metuljčki, ki so pokazali kako se zvalijo piščančki, ob tem pa je bilo veliko aktivnosti povezanih s števili, preštevanjem, angleško pesmijo, plesom … Mucino sobo so obiskale Pikapolonice  v vlogi mišk, ki so se igrale z volno in jo razvrščale po barvi. Sirčke so prirejale po obliki, preštevale luknje na siru in na koncu lovile pentlje na miškinih repkih in jih lepile na podlago iz blaga, ki je bila enaka pentljam. V dimnikarjevi sobi so bile Želvice z gumbi, se z njimi razgibali, jih razvrščali po barvi, po številu lukenj na gumbih, plesali, delili srečo… Preko igre smo uresničevali cilje iz področja matematike in gibanja ter doživljali matematiko, kot preprosto, pomembno, prijetno izkušnjo. Ob koncu smo se poslovili tudi od najstarejših otrok, ki odhajajo v šolo.

Naš nastop je povezovala osnovnošolka Zala Celestina v vlogi Jelke.

Zala iskrena hvala.

Za male čebelice Marinka Lenart