Orientacijski pohod s starši in noč v vrtcu pri Želvicah in Pikapolonicah

Da bi bil Teden otroka še bolj zanimiv in nepozaben, smo se vzgojiteljice Želvic in Pikapolonic odločile združiti moči in organizirati Orientacijski pohod. Pred pohodom je vsaka skupina pripravila kratek nastop za starše, nato pa smo se zbrali na vrtčevskem igrišču. Otroke in njihove starše smo s pomočjo žrebanja razdelili na štiri ekipe, ki so se druga za drugo odpravile na pot. Sledili so rdečim puščicam, iskali listke z navodili in opravljene postaje beležili s štampiljko. Med pohodom so morali poimenovati potok in stavbe v okolici vrtca, rešiti uganko, peti, določati pravo smer, določiti v kateri smeri je vrtec,  poimenovati kmetijske stroje, prisluhniti zvokom in lastnemu odmevu ter na koncu poiskati skriti zaklad – s skupnimi močmi nam je uspelo. Sledilo je druženje ob toplem čaju, sadju in kokicah.

Začelo se je mračiti in napočil je čas za odhod domov. Vendar ne za vse! Najpogumnejši otroci so odšli v igralnico, kjer so pekli palačinke, imeli večerjo in ples v pižamah, nato pa so se počasi odpravili na ležalnike in noč prespali v vrtcu.

Vzgojiteljice malih Želvic in Pikapolonic