Olimpijada prijateljstva v tednu otroka

Olimpijado prijateljstva v tednu otroka imamo že tradicionalno nekaj let. A zadnja tri leta imamo naloge usmerjene v skupni končni cilj. Letos smo maskoti »Botri jeseni« ustvarili štiri pomočnice. Preko dveh gibalnih iger, ki sta bili povezani  z matematiko in naravo ter večjega poligona, so nastale štiri »Botre jeseni«. Med seboj so se razlikovale po krilu, ki je bilo iz različnih listov (bukovih, hrastovih, kostanjevi, javorjevih). Te liste so otroci iskali v kupu lista, jih razvrščali, lepili na blago. Najbolj zadovoljni pa so bili, ko so svojo ustvarjeno botro jesen odnesli v svoj oddelek in je krasila njihovo garderobo, igralnico. Po igrah je sledilo druženje, igra in pogostitev z jesenskimi sadnimi dobrotami.

Za male čebelice Marinka Lenart