Pikapolonice – “Botra jesen že v deželo prihaja …”

Botra jesen že v deželo prihaja,

z dežjem in vetrom nam rada nagaja.

V polje in gozd je že urno zavila,

barve prelepe povsod je pustila.

Leto je naokoli in »Botra jesen« se je ponovno vrnila tudi v našo skupino Pikapolonic, tako kot je obljubila lansko leto. Nič spremenjena, obdarjena s polnim košem jesenskih dobrot. Poleg tega pa je prinesla lep sončen dan in veliko dobre volje. Ustrašili se je niso niti najmlajši novinčki ter pogumno stopili k njej in kukali v njen koš. Od otrok je želela izvedeti kako poznajo jesenske pridelke, plodove in skupaj so jih razdelili v skupine, jih poimenovali… Otroci jo niso razočarali. Na koncu so se s sadjem tudi posladkali. Botra jesen jih je navdušila za jesensko ustvarjanje, barvanje jesenskih listov in jim obljubila, da se drugo leto spet srečajo.

Želimo si, da bi bilo do prihoda »Botre zime« čim več takšnih dni, kot je bil prvi jesenski dan.

Za male pikapolonice Marinka in Simona