Obisk modrega medvedka pri Zmajčkih

Skupina Zmajčki je v lanskem šolskem letu sodelovala v natečaju Medvedi in medvedki, ki ga je razpisala otroška revija Ciciban. Zaradi uspešnih in kvalitetnih dejavnosti in izdelkov otrok, je bil oddelek nagrajen z obiskom Modrega medvedka.

Zbrali smo se v telovadnici in ga pričakali. Najprej nas je medvedek lepo pozdravil in nam čestital za uspešno izvedeno delo, ki smo ga opravili za razpisan natečaj. Povedal nam je angleško ljudsko pravljico o pogumu – »O osličku, ki je šel pogledat svet«.  Skupaj smo se pogovorili o vsebini pravljice, nato pa zaplesali ob pesmi o medvedkih. Tudi mi smo mu zapeli in zaplesali pesem »Medvedek na mostičku«. Bil je navdušen. Podaril nam je modre balone, beležke, zgoščenke s pravljicami in pesmicami ter revije Ciciban in Cicido. Skupaj smo se še fotografirali, medvedka objeli in pobožali ter se poslovili.

Obiska medvedka smo se zelo razveselili. Polepšal nam je deževno dopoldne, ki nam bo še dolgo ostalo v spominu.