Pohod za Mali sonček

Spoznali smo dejavnosti, ki so potrebne, da opravimo program Mali sonček in ob koncu leta pridobimo priznanje, predšolski otroci pa medalje. Kar nekaj dejavnosti smo že izvajali preko leta: sprehodi, sicer malo krajši, orientacijski pohod s starši, plesne dejavnosti in plesni nastopi, rolkanje, vožnja s poganjalci, skiroji in kolesi, spretnosti z žogo, pozimi igre na snegu, bobanje, hoja s tekaški smučmi, spuščanje, vzpenjanje z alpskimi smučmi, v maju nas čaka še 10-urni plavalni tečaj prilagajanja na vodo za predšolske otroke. Te dejavnosti bomo ob koncu leta še preverili in dobili za vsako opravljeno nalogo nalepko. Za Mali sonček so potrebni tudi daljši sprehodi. Tako smo se danes vsi odpravili na petkilometrski pohod, z 250 m vzpona, ki so ga opravili tudi najmlajši otroci. Med potjo smo opazovali spreminjanje narave in iskali pomladne znanilce. Kar veliko smo jih našli. Na sredini poti smo si privoščili tudi malico, da smo lažje nadaljevali pot proti vrtcu. Uživali smo v lepi naravi in petju ptic.

Za male pikapolonice Marinka in Jasna