PUST NASMEJANIH UST pri Pikapolonicah

Pust ima pomembno vlogo v vrtcu, saj z njim seznanjamo otroka s kulturno dediščino. Vsako leto se strokovni delavci trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in spoštovanja do ohranjanja tradicije.

Preko spleta smo si ogledali različne maske in izseke iz karnevalov po Sloveniji. Otroci so spoznavali tudi tradicionalne pustne maske po Sloveniji, slike lepili na zemljevid, peli pesmice in izdelovali skupinsko masko – »mavrica«.  Otroci so bili ponosni na svoj kostum, saj se je v njem odražalo njihovo delo; barvanje, izrezovanje in lepljenje. Dan pred pustnim torkom je po vrtcu tudi lepo zadišalo po pustnih flancatih. Na pustni torek pa smo lahko kot maškare »mavrice« zarajali in zapeli skupaj s prijatelji skupine Želvic, ki so se našemili v “prometne znake”. Skupaj smo se pogostili, kot se za maškare spodobi  ter se v pustni povorki odpravili po Gabrovki odganjat zimo. Upamo, da smo bili uspešni, kajti bili smo zelo glasni.

Za male pikapolonice Marinka in Jasna