Čebelice pri Želvicah

V četrtek, 17. 11. 2016 je Želvice in Pikapolonice obiskal čebelar. Že s svojim videzom je pritegnil otroke in dvignil njihovo motivacijo. Predstavil je svoja zaščitna oblačila, nato pa nam povedal zgodbo o rojstvu čebelice Maje. Njegovo pripovedovanje je otroke zelo navdušilo. Pokazal nam je nekaj fotografij satovnic in razložil postopek pridobivanja medu. Na koncu smo skupaj zapeli, vsem poznano pesem, Slakove Čebelice.

Naslednje jutro smo vedeli, da imamo poseben zajtrk – tradicionalni slovenski zajtrk. Vsi smo se do sitega najedli, nato pa pogovorili o teh dobrotah. Pri Želvicah smo namenili kar nekaj časa čebelam. Na to temo smo prebrali pravljice ter se poigravali z ugankami. Naučili smo se nekaj o čebelji družini, domovanju čebel ter o medu. Nekateri so znanje o čebelah ponovili, spet drugi pa se na novo naučili. Skupaj smo izdelali velik čebelnjak. Vsak posebej pa je izdelal čebelico iz odpadne plastike ter papirja. Zanimivo nam je bilo gibanje čebel, zato smo z veseljem zaplesali skupinski čebelji ples.

Eva Poklar