SREČANJE Z BABICAMI IN DEDKI PRI PIKAPOLONICAH

Največje darilo je čas, ki ga namenimo drug drugemu. Čas, ko ga vnuki preživijo s starimi starši, je zagotovo zelo dragocena popotnica za otrokovo življenje. Dedki in babice so pomemben del družine v današnjem času in so neprecenljivi za vnuke. Vez med njimi poskušamo delavci vrtca  še bolj utrditi, zato smo babice in dedke povabili v vrtec. Otroci so jih z navdušenjem pričakali v svoji igralnici. Trema pred nastopom je naraščala. Uspelo se nam je predstaviti z dramatizacijo »Medved išče pestunjo« in petjem pesmic. Stari starši so z navdušenjem ter z zadovoljstvom na obrazu opazovali nastop svojih vnukov in vnukinj. Najbolj se jih je dotaknila pesmica posvečena osebno njim. Tudi simbolna darilca za njih so bila povezana z zgodbico. V zahvalo za njihov obisk, so jim vnuki namenili besede, ki so jim segle do srca: »Babi in dedi, radi vaju imamo…«. Pogostili smo jih še z medenjaki, tako kot medved svojo pestunjo v zgodbici ter sadjem in sokom. Z zadovoljstvom smo vsi  izrazili željo po ponovnem druženju v prihodnjem letu.

Se že veselimo ponovnega srečanja!

Za male Pikapolonice Marinka, Simona in Helena