Zaključek vrtca Čebelica »VELIKI NEMARNI ŠKORNJI«

Letošnjo zaključno prireditev smo povezali s prednostnim področjem naravoslovja in vključitvijo v projekt »Veliki nemarni škornji«. Vsebina projekta izhaja iz zgodbe »Veliki nemarni škornji«. Otroci so se zelo vživeli v dogajanje zgodbe. Preizkusili so se kot ilustratorji knjige in kot reševalci nastalega problema. Na vsakem koraku so opazili nepravilnosti in onesnaženost narave ter zato krivili škornje. Zato naj nam ne bo vseeno, kako ravnamo z naravo, našim planetom in kakšnega puščamo našim zanamcem. Ne bodimo tudi mi tisti veliki nemarni škornji, ampak bodimo našim otrokom vzgled. Verjemite, posnemali nas bodo.

Z izvajanjem projekta smo sledili zelo pomembnemu cilju, razvoju moralnih vrednot in dvig ekološke zavesti.

Rdeča nit zaključne prireditve so bili veliki nemarni škornji, ki je bila plod sodelovanja vseh treh oddelkov vrtca. Otroci so prek igre, plesa, znanja iz ekologije in naravoslovja povezali zgodbo, ki je bila sestavljena iz štirih delov, v eno celoto.

Slavnostno so se s svojim nastopom poslovili od vrtca tudi otroci, ki v jeseni odhajajo v 1.razred.

Marinka Lenart