Delavnice s starši, ki povezujejo – Pikapolonice

Delavnice, kot je bila novoletna delavnica s starši, ko smo šivali vrečke iz starih oblačil (srajce, majice, hlače …), niso samo ustvarjalne, ampak imajo velik pomen za sodelovanje in povezovanje med vzgojitelji in starši. S to delavnico smo zadostili tudi našemu letošnjemu prednostnemu področju naravoslovja, ko smo reciklirali stara oblačila v »nove vrečke«, v katere smo dali še knjige. To bo otrokom 18. 12. 2014, prinesel dedek Mraz. Starši so bili zelo ustvarjalni in zagnani za delo. Nastale so krasne vrečke.

Tako vzgojiteljice, kot starši, smo se zadovoljni razšli, z občutkom, da takšna sodelovanja pripomorejo k našemu dobremu sodelovanju, bolj sproščenemu vzdušju in povezanosti. Poleg tega je pod prsti staršev nastalo darilo, ki ima za otroka in starša posebno noto, narejeno je za otroka, z ljubeznijo.

Zapisala: Marinka Lenart