Gregorjevo pri Pikapolonicah

12. marec velja za dan, ko praznujemo slovensko valentinovo ali, bolje rečeno, gregorjevo – dan, ko se ptički ženijo in ko pozdravljamo pomlad. Še danes je na praznik vezanih mnogo zanimivih običajev, ki razveseljujejo predvsem najmlajše.

Pri Pikapolonicah se tega zelo veselimo in praznovanje gregorjevega je postala že tradicija. Na predvečer gregorjevega smo se zbrali pred vrtcem, kjer smo s petjem in plesom proslavili ptičje poroke ter obudili dva običaja, ki sta povezana s tem praznikom. Otroci so v okolici vrtca, po drevesih in živi meji iskali ptičje pogačice. Sledila je gostija z najdenimi pogačicami in čajem. Nato smo se odpravili do bajerja, kjer smo spustili prekrasne gregorček. Ustvarili so jih starši skupaj s svojimi otroki.

Uživali smo v soju lučki in nepozabnem doživetju. Nekaterim je bilo kar malo hudo za svojim gregorčkom.

Ples ptičkov
Ples družin v mehurčku