Pustovanje po otroško pri Pikapolonicah

Pustovanje je eden izmed najstarejših ljudskih običajev slovenske kulturne dediščine. Maske, ki naj bi odganjale zimo in priklicale pomlad, svojo tradicijo ohranjajo še danes. Eno izmed najbolj prepoznavnih pustnih praznovanj v Sloveniji pa predstavlja kurentovanje na Ptuju.

Tudi z našimi malčki smo spoznali kurente in druge značilne maske. Sami smo si izdelali klobuke in lasulje in se našemili v klovne. Velik dosežek si štejemo, da smo se na pustni torek uspeli vsi našemiti. Kajti teden dni prej, si večina otrok ni želelo na glavo povezniti niti klobuka. S postopnostjo in pogovorom smo prišli do tega cilja. Pa ne samo to, ob tem smo zelo uživali v plesu, petju in odganjanju zime. Za nagrado smo se lahko posladkali s flancati, ki smo jih spekli en dan prej.

Za male pikapolonice Marinka in Tadeja