Teden otroka – Metuljčki

Teden otroka vsako leto obeležimo tudi v vrtcu. Letošnje vodilo je: Odgovor je pogovor. V teden otroka nas je popeljala pravljica Drugačen škrat. Pogovarjali smo se kdo so škrati, kje živijo, kaj delajo, spoznali pesem Škratki smo (Marta Zore), jih risali s flomastri in si naredili »mali kino« z ogledom risanke Palček David. V sredini tedna nas je med prepevanjem presenetil vrtčevski zvonec. Pred vrati nas je čakala košara polna jabolk, vrečka s testom in pismo. Škrat Gabrček nam je poslal navodila in sestavine za peko jabolčnih pit. Z njimi smo se posladkali naslednji dan, po opravljeni gibalni urici v telovadnici skupaj s skupino Medvedki. Spremenili smo se v škratke in se gibali skozi gozd preko različnih ovir. Teden smo zaključili s tradicionalno olimpijado, kjer se zberemo vse skupine. Letos nas je skozi igre vodila škratka Rožica.

Vlasta in Jasna