OBISK ČEBELARJA IN TRADICIONALNI SLOVENSKI PRI ŽELVICAH IN PIKAPOLONICAH

V povezavi s Tradicionalnim  slovenskim zajtrkom nas je že v četrtek obiskal čebelar, ki nam je povedalal zgodbo o čebelici Maji in Viliju. Pokazal nam je tudi satovje, da  smo si lahko predstavljali kje živijo čebele in kako skladiščijo med. Skupaj smo zapeli nekaj pesmic ter pojedli zdravo malico z medom, jogurtom in kosmiči. Tako smo nabrali moči za popoldanski nastop na Jesenski tržnici. Občinstvu smo predstavili deklamacijo Otroci dišijo (N. Jelen) in letne čase, ki smo jih predstavili s plesom. V petek je sledil Tradicionalni slovenski zajtrk. Vzgojiteljice so skrbno in slavnostno pripravile mize. Zajtrkovali smo med, maslo, domač kruh, mleko in jabolka. Ker pa smo bili prejšnji dan na nastopu tako pogumni in »carski« smo si prislužili posebno nagrado – carski praženec. Imeli smo tudi »dan odprtih vrat«, tako smo cel dan hodili iz ene igralnice v drugo. V eni igralnici smo pripravljali carski praženec, v drugi igralnici pa smo veliko plesali. Dan smo zaključili tako, da smo pred vrtcem zapeli tisto znano »Čebelice, čebelice, saj moje ste prijateljice…«, tako kot po drugih vrtcih in šolah po Sloveniji.

Za male Želvice in Pikapolonice Anita U.