Od ovčke do polstene volne in nastalo je darilo za mamice pri Pikapolonicah

Do te teme smo prišli povsem po naključju, ko smo brali pravljico »Ovčka Mili«. Pravljica pripoveduje o ovčki, ki podarja prijateljem svojo volno, da jih ne bi zeblo. Vzgojiteljica Tadeja  nam je od doma prinesla pravo ovčjo volno. Njen oče je že pred časom ostrigel ovce. Otrokom je bilo to zelo zanimivo. Malo jim je tudi smrdelo in so vihali svoje noske.

To nam je dalo izziv, kako to volno očistiti, da ne bo smrdela, ne bo umazana… Ker nismo poznali nikogar, ki bi se s tem ukvarjal, smo informacije iskali kar preko spleta. Preko različnih video posnetkov smo si pogledali kako strižejo ovce, kako volno čistijo, razčesavajo , barvajo, polstijo… Tega smo se lotili tudi sami. Nismo imeli  pravih rekvizitov za delo, a smo se znašli. Volno smo prali, postrigli najbolj umazane cofke. Sledilo je zamudno razčesavanje. Pomagali smo si kar s krtačami za česanje psov. Volno smo tudi pobarvali, nekaj v čaju, nekaj z barvami za pisanice … Sledilo je polstenje volne. Igranje z milnico in volno je bilo zanimivo in počasno delo. Ob tem delu smo prišli do ideje, da bi iz te polstene volne naredili še nekaj uporabnega. Tako smo si nabavili domače sivkino milo in ga ovili v polsteno volno in spet kar nekaj časa gladili, tudi v najlonski nogavici. Tako smo prišli do željenega izdelka. To delo je bilo večini otrok najbolj zanimivo.

Nastala so lepa polstena mila, ki smo jih še zavili in podarili mamicam ob materinskem prazniku.

Za male Pikapolonice Marinka in Tadeja