Kulturni praznik pri Pikapolonicah

Tudi v vrtcu ne pozabimo na Prešernov dan, 8. februar. Otroci in vzgojiteljice smo ta dan počastili s poslušanjem slovenske himne, spoznavanju slovenskih simbolov in povabili v oddelek »dr. Franceta Prešerna«. Ob pravljici »O dečku, ki je pisal pesmi« smo spoznali njegovo življenje. Otroci so ga imeli zelo radi, saj jim je iz žepa delil fige. Zato so ga klicali dr. Fig. Najlepše pesmi je pisal, ko je bil najbolj žalosten in razočaran. To je bilo ob izgubi najboljšega prijatelja Matija Čopa in ob neuslišani ljubezni-Juliji. Prebrali smo njegovi deli Povodni mož in Pesem od Lepe Vide, on pa nam je pokazal, kako so nekoč pisali in risali z ogljem. Iz pod rok otrok so nastali zanimivi portreti Prešerna. Najbolj so otroci uživali ob plesno-dramski uprizoritvi vzgojiteljic »Povodni mož”, v kateri so se preizkusili tudi sami.

Marinka  in Tadeja