Teden otroka pri Želvicah

Letošnji teden otroka je bil osredotočen na kvalitetno preživljanje prostega časa, zato smo se pri Želvicah pogovarjali o tem, kaj prosti čas sploh je. Otroci so najprej povedali, da mamice v prostem času likajo in pospravljajo. Res je, da je za nekatere likanje dejavnost prostega časa, vendar smo kasneje skozi pogovor prišli do sklepa, da je to čas, ki ga preživimo tako, da delamo nekaj pri čemer se sprostimo in zabavamo – otroci gredo skupaj s starši na sprehod, se igrajo različne igre, zganjajo norčije, se družijo in zabavo.  In da bi bilo čim bolj zabavno tudi v vrtcu, smo za to poskrbele vzgojiteljice.  Dogajalo se je marsikaj.

Praznovali smo rojstni dan, obiskali  sta nas mažoretka  in vaditeljica telovadbe, Pikapolonice in Želvice so druge drugim pripravile nastop, po katerem je sledilo skupno druženje in pogostitev, pekli smo pico, se udeležili Olimpijade prijateljstva, imeli smo druženje s starši na Orientacijskem pohodu, za najpogumnejše je bila organizirana noč v vrtcu, teden pa se je zaključil z razdelitvijo plišastih igračk med otroki, ogledom predstave Pod medvedovim dežnikom v izvedbi vzgojiteljic in druženjem na vrtčevskem igrišču.

Za male Želvice, Anita in Sandra