Spoznavanje tržnice pri Želvicah

Tako kot vsako leto, je tudi letos v šoli potekala jesenska tržnica oziroma t. i. bazar, na katerem smo sodelovale tudi Želvice. S pripravami smo začeli že en mesec pred samim dogodkom.

Najprej smo se naučili deklamacijo o gobicah, nato pa smo gobice izdelali iz kartona in naravnih materialov. Gobe smo nabirali tudi na poligonu in pri tem premagovali težke ovire ter jih nosili v košaro. Hodili smo na sprehode, opazovali naravo in se na  različne načine igrali in sproščali v igralnici.

Obiskal nas je tudi čarovnik Ujtata, ki je na tržnici prodajal sadje za gumbe. Spoznali smo kaj tržnica sploh je, kdo so branjevke in kaj so stojnice. Nato smo šteli gumbe, jih razvrščali po velikosti, obliki, barvi in materialu. Nizali smo jih na žičnata drevesa ter urili naše spretne prste z odpenjanjem in zapenjanjem gumbov na oblačilih.

Ves ta čas pa smo tudi pridno vadili in našo temo zaključili z nastopom na bazarju v dvorani osnovne šole.

Za male Želvice, Anita in Martina