Otroci v skupini Želvic so obiskali knjižnico

Končno dež! Smo si rekli, ko smo opazovali skozi okno. Kljub oblačnemu vremenu smo se v sredo, 5. 4. 2017, odpravili v šolsko knjižnico, kjer nas je pričakala prijazna knjižničarka.

Otroci so si ogledovali knjige in poslušali, kar nam je povedala knjižničarka o knjigah, ravnanju z njimi in nekaj drugih značilnosti. Nato je za nas pripravila pravljico z naslovom: Pod medvedovim dežnikom. Otroci so pravljico uprizarjali in videli, da je pod dežnikom res dovolj prostora za vse prijatelje. Potem smo skupaj obnovili vsebino zgodbe in si ogledali ilustracije v knjigi. Pokazala nam je kar nekaj zanimivih, drugačnih knjig, ki so pritegnile pozornost otrok. Ob koncu pa smo dobili pobarvanke, katere smo pobarvali v vrtcu in nam bodo v spomin na prvi obisk šolske knjižnice.

Z veseljem še pridemo!

Najlepša hvala knjižničarki Anici Resnik.

Za Želvice Eva  in Martina