Pojdimo v gozd – Metuljčki

Z novim šolskim letom se je šestim  Metuljčkom pridružilo še 14 otrok iz skupine Pikapolonic in Želvic, prvič pa sta zakorakala v vrtec dva otroka. Sprva smo preko socialnih iger  spoznavali sebe in drug drugega, nato pa še pravila v vrtcu. Pobliže smo spoznali šolo ter njeno okolico.

V letošnjem letu bomo posebno pozornost posvetili področju gibanja, predvsem v naravi. Metuljčki smo se zato odločili, da bomo redno zahajali v gozd k svojim drevesom, ki smo si jih izbrali. Vsak je svojemu drevesu dal ime. Tako nas zdaj v gozdu vedno pričakajo naš Rudi, Vili, Jakec, Tiško, Žužek,Vejica, Čarli … Spoznavali smo drevesne vrste in njihove plodove. Iz vejic, vej,  storžev  smo gradili palčkove hiške, si izmišljevali različne igre, predvsem pa smo  si lahko našli kotiček, kjer nam je bilo prijetno.

V družbi dreves nam čas vedno hitro mine. Med našimi obiski bomo opazovali tudi njihovo spreminjanje skozi letne čase.