Gibalno popoldne s starši pri Pikapolonicah

Po veliki ohladitvi in dežju, zaradi katerega smo morali že prestaviti naše srečanje, se je v sredo naredilo krasno vreme, kot nalašč za gibalno popoldne na prostem. Popoldne smo komaj pričakali starše. Najprej smo jih povabili v igralnico, kjer smo jim odigrali igrico »Piščanček Pik« in ob spremljavi malih instrumentov  zapeli še nekaj pesmic. Potem smo se odpravili na vrtčevsko igrišče, kjer je čakalo že vse pripravljeno za igre po postajah. Seveda pa smo se morali pred pričetkom še ogreti. Skupaj s starši smo naredili velik krog in se ob pesmi »Od glave do pete« razgibali. Dobili smo navodila, vsak svojo knjižico, v kateri smo zbirali nasmejane obraze. Za vsako opravljeno nalogo en smeško. Zadovoljnih obrazov, tako otroci, kot  starši, so opravljali različne naloge, bili vztrajni, zagnani in pošteni sami do sebe.

Za opravljene naloge in zbranih dvanajst smeškotov je sledila še podelitev medalj in sladkanje s pečenim kostanjem, kokicami in domačim čajem.

Zadovoljnih obrazov smo se razšli na svoje domove, da smo nekaj dobrega naredili za otroke in zase.

Za male pikapolonice Marinka, Simona in Helena